Laringoskop

Spencer laringoskoplar yüksek kaliteli güvenilir cihazlardır. Olağanüstü teknikler kullanılarak yapılan bu cihazlar istisnai dayanıklılıkları ile öne çıkarlar. Tüm tutamaklar ve ağızlar en katı konrollere tabii tutulmuş olan en yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Spencer ürün yelpazesi müstesna tungsten ampullü veya fiber optik için halojen ampullü, en yaygın şekilde kullanılan laringoskoplar içerir.

1. Konvansiyonel

Konvansiyonel ışıklı laringoskoplar ağız kısmında yer alan lamba ile karakterizedir. Lambanın enerjisi tutamak ve ağız birbirine takıldığı zaman devreye giren, tutamağın içinde bulunan bir elektrik devresi tarafından sağlanmaktadır.

2. Fiber

Işık tutamağın baş kısmında yer alan bir ampul tarafından üretilir ve ağız noktasına fiber optik bir nükleus aracılığıyla yönlendirilir. Halojen ampul kullanımı aydınlatmayı arttırmış ancak lambanın ürettiği ısıyı hastaların ağzından uzak tutmuştur, buna soğuk ışık denilmektedir. Nükleus, lambanın ışığını ağız noktasına hiçbir aydınlık kaybı olmaksızın hassas şekilde ileten yüzlerce minik cam elyafından yapılmıştır.